ایمن – گاوصندوق شب عاشورا پیامبر جوانان

ایمن – گاوصندوق: شب عاشورا پیامبر جوانان کربلا فرزند پیامبر معاویه عاشورا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از شهاب حسینی تا گری اولدمن در تلویزیون

دو روز نهایی این هفته، شبکه های تلویزیونی شاهد هنرنمایی بازیگرانی چون شهاب حسینی، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، اکبر عبدی، جرمی لی رنر، امی آدامز،

از شهاب حسینی تا گری اولدمن در تلویزیون

از شهاب حسینی تا گری اولدمن در تلویزیون

عبارات مهم : جزیره

«ورود» از بااهمیت ترین فیلم های خارجی است که این هفته روی آنتن می رود

دو روز نهایی این هفته، شبکه های تلویزیونی شاهد هنرنمایی بازیگرانی چون شهاب حسینی، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، اکبر عبدی، جرمی لی رنر، امی آدامز، گری اولدمن، اد هریس، مایکل پنا، جاش برولین، جکی چان و جان کیوسک خواهند شد.

به گزارش خبرآنلاین، شبکه های متفاوت سیما جهت روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته، نمایش 21 فیلم سینمایی و تلویزیونی را تدارک دیده اند.

از شهاب حسینی تا گری اولدمن در تلویزیون

این هفته، شبکه دو و سه سیما، با نمایش پنج فیلم، پیشتاز هستند و بعد از آن ها شبکه چهار واقع شده است است که سه اثر سینمایی را روی آنتن می برد. در این میان، شبکه های پنج، کودک و امید هرکدام دو فیلم را به نمایش خواهند گذاشت. شبکه های یک و افق هم میزبان یک فیلم سینمایی خواهند شد.

از فیلم های آشنا شده است ایرانی که این هفته روی آنتن می روند می توان به «قدمگاه» ساخته محمدمهدی عسگرپور با حضور رضا کیانیان و بابک حمیدیان، «آدم برفی» به کارگردانی داود ميرباقری و بازی اکبر عبدی، پرویز پرستویی و داریوش ارجمند، «برادرم خسرو» کار احسان بیگلری با بازی شهاب حسینی، ناصر هاشمی، هنگامه قاضیانی و بیتا فرهی و «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی و بازی میلاد کی مرام، مینا ساداتی و شاهرخ فروتنیان اشاره کرد.

دو روز نهایی این هفته، شبکه های تلویزیونی شاهد هنرنمایی بازیگرانی چون شهاب حسینی، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، اکبر عبدی، جرمی لی رنر، امی آدامز،

فیلم «ورود» به کارگردانی دنیس ویلنیوو و بازی جرمی لی رنر، فارست ویتاکر و امی آدامز هم آشنا شده است ترین اثر سینمایی خارجی این هفته به شمار می آید.

شبکه یک

– فیلم سینمایی «رودخانه ویند» به کارگردانی تیلور شریدان، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

از شهاب حسینی تا گری اولدمن در تلویزیون

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «کوری لمبرت، مامور شرکت حیات وحش در حین گشت زنی در منطقه استحفاظی خود جنازه منجمد شده است یک دختر جوان را در برف پیدا می کند. در پی کشف جنازه و اوج گرفتن احتمال جنایت، پلیس وارد ماجرا می شود و جین بنر افسر تازه کار اف بی آی مامور پیگیری به این پرونده می شود. کوری که کوهستان های پربرف منطقه را مثل کف دستش می شناسد جهت یافتن قاتل با جین همراه می شود. جنازه مربوط به دختر جوانی به نام ناتالی است که به همراه همسرش مت در همان حوالی زندگی می کرده هست. آنها به دنبال مت می گردند ولی مت هم ناپدید شده است هست. چندی نمی گذرد که جنازه مت هم پیدا می شود…!»

در این فیلم الیزابت اولسن، جرمی رنر و جان برنت هال هنرنمایی کرده اند.

دو روز نهایی این هفته، شبکه های تلویزیونی شاهد هنرنمایی بازیگرانی چون شهاب حسینی، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، اکبر عبدی، جرمی لی رنر، امی آدامز،

شبکه دو

– فیلم تلویزیونی «سلام مامان» به کارگردانی اصغر توسلی، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 8 صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.

داستان فیلم از این قرار است: «علی نوجوان 12 ساله بعد از فوت مادرش تنها شده است و تمام تلاشش را جهت پرکردن جای خالی او به کار می بندد. او نمی تواند حضور بیگانه ای را به جای مادرش در منزل تحمل کند. ولی ناتوانی علی در انجام امور زندگی و مشکلاتی که باعث افت تحصیلی اش می شود…»

از شهاب حسینی تا گری اولدمن در تلویزیون

در این فیلم علیرضا جلالی تبار و ستاره اسکندری نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم تلویزیونی «قدمگاه» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «رحمان پسری سرراهی است که از همان کودکی در دِه زندگی کرده و بزرگ شده است هست. هر سال در نیمه شعبان او جهت ادای نذر ده ساله اش (که امسال آخرین سال آن است) راهی قدمگاه می شود. ولی با رسیدن به این زیارتگاه رحمان خوابی می بیند که زندگی او را متحول می کند…»

رضا کیانیان و بابک حمیدیان در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم تلویزیونی «کفش های پاره» به کارگردانی وحید پاک زاد، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم در مورد دختر فرزند ای به نام خوش حالی است که ارتباط عاطفی بسیار نیرومند با پدربزرگش دارد. او با پرسش بزرگی به نام فوت مواجه می شود، پدربزرگ در جواب به پرسش خوش حالی که وقت فوت او را می پرسد، وقت فوت را به شوخی هنگامی که اعلام می نماید که کفش هایش پاره شوند! از آن به بعد خوش حالی درگیر کفش های پدربزرگ می شود تا هرگز به آنها آسیبی برسد. در طی اتفاقی یک لنگه از کفش پدربزرگ پاره می شود. خوش حالی سریعا کفش را به کفاشی جهت تعمیر می سپارد. پدربزرگ نیز به علت عارضه قلبی روانه بیمارستان می شود. زمانی که خوش حالی جهت بعد گرفتن کفش به کفاشی می رود متوجه می شود که کفاش فوت کرده هست. او به کمک پسر همسایه به دنبال آشنائی که بتواند کفش را به آنها بعد دهد به منزل او و حتی مراسم ختم او می رود…»

جهانبخش سلطانی، الهام رضايی و امين زارع بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «معمای والتون» به کارگردانی جوزف ایتایا، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «اندی جوان 17 ساله ای است که بعد از شکست در مسابقه شنای منطقه ای و از دست دادن بورس تحصیلی، فرزندی غیر قابل تحمل جهت خانواده اش شده است هست، جهت بار چندم به جرم دزدی از فروشگاه دستگیر می شود. پدر و مادر اندی تصمیم می گیرند او و برادر کوچکش، مارک را جهت دیدن عمو ترنت به جزیره ای در حوالی شهرشان بفرستند. اندی و مارک هیچ گاه اسم عمو ترنت و جزیره را نشنیده اند و همین عنوان باعث خشم اندی و هیجان زده بودن مارک می شود. اندی و مارک به محض ورود به جزیره متوجه می شوند پدربزرگ آنها، مالک جزیره و مردی ثروتمند بوده است که بعد از مفقود شدنش، تمام میراث و ثروتش که همانند گنجی پنهان کرده، ناپدید می شود…»

جاستین کلی و بنجامین استاکهام بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «فضای بین ما» به کارگردانی پیتر چلسوم، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 30: 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی گری اولدمن، ایسا باترفیلد وکارلا گوجینو خواهیم دید: «گاردنر در مریخ متولد شده است و مادرش را در مریخ از دست داده هست. او شانزده ساله شده است و با دختری در زمین آشنا می شود. گاردنر به زمین می آید و از بیمارستان فرار می کند و به دختر مورد علاقه اش می رسد ولی به علت عادت نداشتن به جاذبه نمی تواند در زمین زندگی کند و به مریخ بازمی گردد.»

شبکه سه

– فیلم تلویزیونی «روز اردو» به کارگردانی حسین قناعت و حسن محمدی، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با نقش آفرینی سعید آقاخانی، اردلان شجاع کاوه و آشا محرابی خواهید دید: «دو نوجوان به نام های فرید و میثاق، همسایه و هم کلاسی هستند که به خاطر اختلافات فرهنگی و خانوادگی مشکلاتی با هم دارند. آنها جهت یک اردوی دانش آموزی به رامسر می روند و اتفاقاتی در این سفر می افتد که بر اخلاق و واکنش‌ها آنها تاثیر می گذارد.»

از لوکیشن های «روز اردو» می توان به شهرک شهید محلاتی و میدان هروی در پایتخت کشور عزیزمان ایران اردوگاه میرزا کوچک جنگلی و جنگلها و ساحل رامسر اشاره کرد….

– فیلم سینمایی «سه احمق» به کارگردانی راج کومار هیرانی، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است: «سه فارغ التحصيل کالج مهندسی بعد از 10 سال بر سر يک قرار قديمی حاضر می شوند ولی نفر چهارم نمی آيد. آنها جهت پيدا کردن او راهی سفری طولانی می شوند و در نهايت درمی يابند که دوستشان هويت يک نفر ديگر را داشته و به جای او تحصيل کرده و مدرک تحصيلی گرفته است!

امیر خان، مد هاوان و مونا سینق بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «آدم برفی» به کارگردانی داود ميرباقری، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 10 روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «عباس خاکپور بعد از چند حرکت شکست خورده جهت گرفتن ويزای آمريکا، به پيشنهاد يک دلال ايرانی تغيير صورت داده و به ظاهر يک زن درمی آيد. با اين تکنیک او می تواند ويزای مهاجرت به آمريکا را بگيرد. ولی در اين بين با زنی ايراني به نام دنيا آشنا می شود که به وسیله شوهر سابقش به ترکيه کشانده شده است و آواره و سرگردان به حال خود رها شده است هست. خاک پور که رفته رفته به زن دل بسته، فکر سفر به آمريکا را از سر بيرون می کند و تصميم می گيرد به ظاهر قبلی خود بازگشته با دنيا ازدواج کند و به ايران بازگردد.»

در این فیلم سینمایی، اکبر عبدی، پرویز پرستویی و داریوش ارجمند هنرنمایی کرده اند.

– فیلم سینمایی «فراتر از فریب» به کارگردانی میسکانداکت شینتارو شیموساوا، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم خواهید دید: «بن وکیل موفق و جوانی است که در یک شرکت حقوقی کار می کند و یک زندگی معمولی با همسرش دارد. ناگهان امیلی نامزد سابق او بعد از ده سال سر و کله اش پیدا می شود و جهت افشای یک پرونده بزرگ از بن کمک می خواهد. پرونده مربوط به یک شرکت دارویی معروف است که یک نوع از داروهای آن موجب فوت افراد زیادی شده است و رییس شرکت با رشوه و پول جلوی افشای این ماجرا را گرفته هست. امیلی دستیار رییس این شرکت دارویی است و اطلاعات مهمی را از نوت بوک رییس شرکت دزده است و در اختیار بن قرار می دهد…»

مالین آکرمان، آلیس او و جولیا استلیس بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «کنگ، جزیره گمشده» به کارگردانی جوردن رابرتز، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 30: 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی تام هیدلستون، ساموئل جکسون و بیر لارسون خواهید دید: «در سال ۱۹۷۳ ارتش آمریکا در جنگ ویتنام ناموفق و شکست خورده در حال ترک آنجاست. ولی در این شرایط مردی به نام بیل راندا تصمیم دارد در یک پروژه اکتشافی خود و همراهانش را به یک جزیره ناشناخته به نام جزیره جمجمه برساند چون معتقدند این جزیره به علت عدم ارتباط با دنیای بیرون می تواند رازها زیادی از دنیای وحش داشته باشد. بیل با کمک هلی کوپترهای ارتش و چند سرباز به جزیره وارد می شوند ولی ناگهان با یک گوریل غول پیکر روبرو می شوند…»

شبکه چهار

– فیلم تلویزیونی «سوگند» به کارگردانی فرید شکرآبی، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

داستان فیلم در مورد همسران هنرمندی است که به دلایل کاری قصد فرزند دار شدن را ندارند ولی بعد از فوت خواهر و شوهر خواهر این مرد هنرمند، او مجبور به نگهداری از کودک ده ماهه آنها می شود و ورود این کودک به زندگی آنها رنگ تازه ای می بخشد.

در این فیلم، شاهرخ استخری، فرناز رهنما و شهرام عبدلی نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم سینمایی «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

در این فیلم با نقش آفرینی شهاب حسینی، ناصر هاشمی، هنگامه قاضیانی و بیتا فرهی خواهیم دید: «خسرو به اختلال دوقطبی مبتلاست و با مادرش زندگی می کند. مادر قصد سفر دارد و لذا خسرو باید تا بازگشت مادر در منزل برادرش ناصر بماند. ناصر دندانپزشک است و علی رغم برادر بیمار خود زندگی بسیار منظم و اصول سخت و محکمی دارد. تفاوت این دو برادر چالش ها و درگیری های فراوانی را موجب می شود. تا جایی که ناصر هر شب قرص خواب آور به خورد خسرو می دهد تا شب ها بخوابد و روزها نیز آرام باشد. ولی همین عنوان باعث بدتر شدن حال خسرو می شود…»

– فیلم سینمایی «ورود» به کارگردانی دنیس ویلنیوو، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی فارست ویتاکر و امی آدامز آمده است: «آدم فضایی ها با 12 سفینه در 12 نقطه زمین فرود آمده اند و ارتش و دانشمندان همه به دنبال این هستند که به نحوی از نشانه آدم فضایی ها مطلع شوند. زن زبان شناس مامور می شود تا زبان انسانها را به آنها آموزش دهد یا به نحوی زبان آنها را یاد بگیرد. آدم فضایی ها داری یک زبان غیر گفتاری هستند که این زبان شناس باید کلمات آنها را رمزگشایی کند؛ ولی در این بین عده ای تصور می کنند که آدم فضایی ها قصد نابودی زمین را دارند و چیزی نمانده جنگی بین انسان ها و آدم فضایی ها رخ دهد…»

شبکه پنج

– فیلم سینمایی «مرز» به کارگردانی مایکل بری، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی اوا لانگوریا، اد هریس و مایکل پنا خواهیم دید: «میگوئل مرزنشین مکزیکی به قصد زندگی بهتر تصمیم دارد تا به صورت غیرقانونی و قاچاق به آمریکا مهاجرت کند. پدر همسرش مرد دیگری به نام خوزه را نیز با او همراه می کند. میگوئل پیش از این چندین بار مهاجرت کرده ولی هر بار دستگیر و بازگردانده شده است است! چند نوجوان آمریکایی که یکی از آنها، ارزش پسر کلانتر است به قصد تفریح و تیراندازی به زمین های شخصی به نام روی می روند که 25 سال کلانتر آن شهر هست. آنها با دیدن میگوئل و خوزه تصمیم به تیراندازی به سمت آنها می گیرند، غافل از اینکه اولیویا همسر روی جهت اسب سواری در آن اطراف است و صدای شلیک باعث ترسیدن اسب و افتادن او می شود. روی که صدای شلیک را شنیده، زمانی می رسد که همسرش در حال جان دادن است و در آغوشش می میرد. روی گمان می کند میگوئل قصد دزدیدن اولیویا را داشته و او باعث مرگش شده است است…»

– فیلم سینمایی «نبرد با آتش» به کارگردانی جوزف کوزینسکی، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم با بازی میلاس تالر و جاش برولین خواهیم دید: «یک گروه محلی از جوان های علاقمند به آتش نشانی جنگل به رهبری اریک مارش که آتش نشان با سابقه ای هست، تلاش می کنند که به عنوان نخستین گروه خاص محلی به وسیله اداره مرکزی آتش نشانی جنگل ها به رسمیت آشنا شوند. آنها می خواهند در شهر خودشان هر لحظه آماده نبرد با آتش باشند تا قبل از اعزام و رسیدن نیروهای مرکزی بتوانند از پیشروی آتش سوزی های زیاد این منطقه جلوگیری کنند. ولی اداره مرکزی مخالف تشکیل یک گروه محلی است…»

شبکه کودک

– انیمیشن سینمایی «رابینسون کروزو» به کارگردانی وینسنت کیستلوت و بن استاسن، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «رابینسون کروزوئه با یک طوفان شدید به جزیره ای ناشناخته برده می شود که اتفاقات عجیبی در آن رخ می دهد. در این جزیره کوچک عجیب، پرندگان و جانورانی در کنار هم زندگی می کنند که تا به حال هیچ انسانی را ندیده اند. طوطی سخنگوی داستان نیز مانند رابینسون دوست دارد که قشنگی های این دنیا را از نزدیک ببیند و به همین علت قصد دارد به جزایر ناشناخته سفر کند…»

– انیمیشن سینمایی «لک لک ها» به کارگردانی نیکولاس استالر و داگ سوییتلند، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «لک لک ها در یک کارخانه بزرگ و پیشرفته در کوهستان زندگی می کنند. آنها که اکنون حمل و نقل محصولات اینترنتی را به عهده دارند، مدت ها پیش مسئول رساندن نوزادان به پدر و مادرشان بودند…»

شبکه امید

– فیلم سینمایی «شمشیر اژدها» به کارگردانی دانیل لی، پنج شنبه 13 اردیبهشت ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان فیلم با نقش آفرینی جکی چان و جان کیوسک در دوران سلسله هان اتفاق می افتد و راجع به عده ای سرباز رومی است که سر از چین درمی آورند و با محافظان بزرگراه ابریشم که به آنجا تبعید شده است اند مواجه می شوند.

– فیلم سینمایی «قصه های مجید» به کارگردانی کیومرث پوراحمد، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی مهدی باقربیگی و دنیا بخش سلطانی خواهیم دید: «مجید، پسر نوجوان خوش فکری است که آرزو دارد روزی نویسنده شود، او به همراه بی بی، مادربزرگ پیرش در شهر اصفهان زندگی می کند. ماجراهایی که جهت مجید در مدرسه و معاشرت های او با دوستان و آشنایانش اتفاق می افتد قصه های مجید را شکل می دهد.»

شبکه افق

– فیلم سینمایی «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی، جمعه 14 اردیبهشت ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان این فیلم راجع به زن و شوهری به نام مهران و مینا است که در روزهای موشک باران پایتخت کشور عزیزمان ایران در دهه ۶۰ زندگی یکسان راحت و باعشق خود را شروع می کنند. مهران خبرنگار است و در یک روزنامه پرتیراژ کار می کند و در جریان اخبار سیاسی و اوضاع جنگ قرار دارد. مینا دور از چشم شوهرش به شرکت مجاهدین پیوسته هست. او با توجه به شغل شوهرش اخبار و اطلاعات به روزی از اوضاع کشور دارد و آن را در اختیار شرکت مجاهدین قرار می دهد. یک روز بعد از آژیر قرمز مهران متوجه می شود که بمب به جایی در حوالی محل کار مینا برخورد کرده است و خود را سراسیمه به آنجا می رساند ولی متوجه می شود که مینا مدتی است که سرکار نمی رود و …»

میلاد کی مرام، مینا ساداتی، شاهرخ فروتنیان، بهرنگ علوی، شایسته ایرانی، سیامک صفری، فرزاد باقری، سیامک احصایی، بهادر مالکی و علی مردانه در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

واژه های کلیدی: جزیره | زندگی | داستان | سینمایی | اردیبهشت | 4 اردیبهشت | کارگردانی | فیلم سینمایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz