ایمن – گاوصندوق شب عاشورا پیامبر جوانان

ایمن – گاوصندوق: شب عاشورا پیامبر جوانان کربلا فرزند پیامبر معاویه عاشورا

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی عصای سفید هوشمند، به نابینایان کمک می‌کند

به تازگی یک محصول تازه تحت عنوان عصای سفید هوشمند با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به نابینایان این امکان را می‌دهد تا بتوانند صورت افراد را تشخیص دهند.

عصای سفید هوشمند، به نابینایان کمک می‌کند

عصای سفید هوشمند، به نابینایان کمک می کند

عبارات مهم : هوشمند

به تازگی یک محصول تازه تحت عنوان عصای سفید هوشمند با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی به نابینایان این امکان را می دهد تا بتوانند صورت افراد را تشخیص دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت livescience، این روزها که فناوری های نوین و هوشمندی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در ابزار و دستگاههای متفاوت کاربردهای فراوانی دارند و از محبوبیت و استقبال بی نظیری از سوی بازدیدکنندگان مواجه شده است اند، حالا به نظر می رسد که عصای سفید نیز تحت تاثیر این فناوری های تازه قرار گرفته است.

این عصای سفید نابینایان که ایکسپلور (XploR) نام دارد، به کاربرانش اجازه می دهد تا از فاصله ۱۰ متری صورت افراد را شناسایی کرده و تشخیص بدهد. دانشمندان و محققان بسیاری در زمینه کاربرد هوش مصنوعی در عصای سفید مخصوص نابینایان و روشن دلان تحقیق و بررسی کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که این امکان جهت نابینایان بسیار سودمند و کاربردی خواهد بود آیا که آنها به علت پرسشها بینایی قادر نیستند میان افراد غریبه، دوستان و آشنایانشان تفاوت قائل شوند و ممکن است در بسیاری از موارد با مسئله مواجه شوند.

عصای سفید هوشمند، به نابینایان کمک می‌کند

برخی اوقات، گزارش های فراوانی منتشر می شود که نشان می دهد بسیاری از نابینایان به علت اینکه نمی توانند صورت و هویت افراد را به درستی تشخیص دهند، در معرض سواستفاده بسیاری از افراد ناشناس و مجرمان قرار می گیرند.

واژه های کلیدی: هوشمند | فناوری | هوش مصنوعی | کاربرد هوش مصنوعی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz