ایمن – گاوصندوق شب عاشورا پیامبر جوانان

ایمن – گاوصندوق: شب عاشورا پیامبر جوانان کربلا فرزند پیامبر معاویه عاشورا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را بزرگ‌نمایی نکنید / کرباسیان

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعتقاد است گر چه در هفته‌های اخیر بازار ارز نوساناتی را از سر گذراند و دچار تلاطم شد، ولی با این حال دولت کارها اصلاحی را در پیش گرفت

پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را بزرگ‌نمایی نکنید / کرباسیان

کرباسیان: پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را بزرگ نمایی نکنید

عبارات مهم : ایران

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعتقاد است گر چه در هفته های اخیر بازار ارز نوساناتی را از سر گذراند و دچار تلاطم شد، ولی با این حال دولت کارها اصلاحی را در پیش گرفت و اکنون روند رو به اصلاح هست. بنابراین بهتر است فعالان بخش خصوصی، کارآفرینان، اقتصاددانان و حتی بازیگران و صورت های معروف و اشخاص مورد اعتماد مردم کمک کنند که اعتماد عمومی تقویت شود و به این ترتیب در پرسشها موجود در اقتصاد کشور عزیزمان ایران نیز بزرگ نمایی صورت نگیرد.

به گزارش ایسنا، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در یادداشتی اینستاگرامی نوشته است: یک پرسش ذهن بسیاری از فعالان اقتصادی و حتی مردم عادی را درگیر خودکرده است: «آیا اقتصاد کشور عزیزمان ایران در بحرانی ترین روزهای خود قرارگرفته است؟ »

برای من که هر روز در جلسات بسیاری شرکت می کنم، وقت گفت وگو با فعالان بخش شخصی و مدیران دولتی را دارم و دائم در جریان امور هستم، پاسخ به این سؤال کمی پیچیده شده است هست. آیا که می بینم باور عمومی با واقعیت عینی تطبیق مطلق ندارد. به معنای دقیق تر ذهن جامعه از واقعیت ها فراتر رفته است.

پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را بزرگ‌نمایی نکنید / کرباسیان

طی یک سال گذشته اقتصاد کشور عزیزمان ایران در کمتر موضوعی عقب گرد داشته هست. قیمت رشد اقتصادی مثبت، قیمت تورم باثبات و کمتر از ۱۰ درصد، اشتغال آفرینی، جلب نظر زیاد سرمایه گذاران خارجی به اقتصاد ایران، حرکت مؤثرتر در جهت دولت الکترونیک، شفافیت دخل وخرج دولت و چندین اقدام ریزودرشت دیگر نشان دهنده مسیر اصلاحی است و اصلاح اگرچه به معنای قرار گرفتن در جایگاه مطلوب نیست، ولی معنایش عقبگرد یا بحران هم نیست.

او در بخشی دیگر از این یادداشت آورده است: ریشه بخشی از نگرانی مردم در دو اتفاق نهفته هست. اول اینکه برهم خوردن ثبات بازار ارز هرچند جهت مدتی کوتاه، مردم را مضطرب کرد و دوم اینکه اخبار ناخوش آیند که گاهی با اغراق و بزرگ نمایی همراه هست، شهروندان را در فضایی توأم با دلهره قرار داده هست. خروجی هر دو این ها، بروز رفتارهای مالی و اقتصادی تلخ از سوی بخشی از شهروندانی است که جهت حفظ ارزش دارایی هایشان یا حتی کسب سود، دست به اقداماتی پر ریسک می زنند. ما مردم را درک می کنیم ولی تلاش هم می کنیم به آن ها اطلاع دهیم که نباید بیش ازاندازه دلواپس باشند. مردم باید این واقعیت را بپذیرند که بازار ارز دچار تلاطم شد و با اقدام دولت هم مسیر اصلاحی را پیش گرفت. ولی آیا دقیقاً در نقطه مطلوب قرار داریم؟ خیر ولی روند رو به اصلاح است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعتقاد است گر چه در هفته‌های اخیر بازار ارز نوساناتی را از سر گذراند و دچار تلاطم شد، ولی با این حال دولت کارها اصلاحی را در پیش گرفت

به نظر می رسد امروز بحران بزرگ ما، عبور ذهن ها از واقعیت هاست. این اوضاع حاصل نوعی بی اعتمادی عمومی در سطح جامعه است که ذهن مردم را به جایی رسانده که اوضاع حاکم بر اقتصاد کشور را بسیار وخیم تر ازآنچه واقعاً هست، درک کنند.

امیدوارم فعالان بخش خصوصی، کارآفرینان، اقتصاددانان و حتی بازیگران و صورت های معروف و اشخاص مورد اعتماد مردم به این باور برسند که مسیر اقتصادی کشور به سمت اصلاح می رود و نباید شهروندان را از آینده ناامید کرد. بخصوص اهل رسانه و جامعه فرهنگی می توانند با مطالعه و تحلیل واقع بینانه اولاً خودشان به بینشی دقیق دست یابند و دوما این باورشان را به جامعه هم انتقال دهند. وزارت امور اقتصادی و دارایی رسالت خود می داند که در این مسیر همراه مردم باشد به همین جهت در وزارت منزل تلاش خواهیم کرد تا مجموعه های اطلاع رسان، منصف، دقیق و کاربردی با زبانی قابل درک و روان را تهیه و در اختیار عموم مردم قرار دهیم که معیار دقیقی جهت ارزیابی اوضاع اقتصادی کشور داشته باشند و کمتر ذهنشان را به عوامل خدشه دار کننده و فرا واقعیت ها بسپارند.

پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را بزرگ‌نمایی نکنید / کرباسیان

واژه های کلیدی: ایران | اعتماد | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | بی اعتمادی | وزیر امور اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz